fbpx
שאלה: מהי שיטת הבריאות הטבעית?

שיטת הבריאות הטבעית, היא אורח חיים נכון ובריא, שמתבסס על מרפאים ועל נסיון של
דורות. בין היתר על רופאים מארה"ב כמו דר' הרברט שלטון, דר' ג'ון טילדין, יצחק בן אורי
ז"ל שהוא ממייסדי הריפוי הטבעי בארץ ובתקופה שלנו הרב יובל הכהן אשרוב שממשיך וגם
מלמד את הדרך הזאת. מדובר בשיטה מהפכנית שמשנה את החשיבה לגבי הבריאות.

שאלה: איך השיטה משנה את החשיבה?

על פי השיטה יש רק מחלה אחת בלבד בגוף והמחלה היא "רעלת", אלה הרעלים שמצטברים בגוף. מאיפה באים הרעלים ? רעל זה כל דבר שנכנס לגוף ולא משמש לבניית רקמות, לחידוש תאים, לחיזוק המערכת החיסונית, לייצור אנרגיה. אלה חומרים שמחלישים את המערכות בגוף, מכיוון שהגוף חייב להפריש אותם החוצה. הרעלים מגיעים מהתזונה הלקויה, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח, חומרים משמרים ומייצבים, מהקרינה, מים מזוהמים, אוויר מזוהם, צבעי שיער וקוסמטיקה, מההורמונים והאנטיביוטיקה שנותנים לחיות וזה נכנס לתוך הגוף שלנו והרשימה ארוכה…


כשיש הצטברות של רעלים בגוף, האדם מרגיש עייפות, חולשה, נדודי שינה, בעיות עיכול, בעיות עור, כאבי מפרקים ועוד הרבה בעיות בריאותיות. אלה תמרורי האזהרה של הגוף שלא צריך להתעלם מהם כי במשך הזמן הם עלולים לגרום למחלות קשות.


,על פי השיטה, לכל מחלה יש סיבה, סיבה פיזית ובעיקר נפשית. אנחנו מאתרים את הסיבה ומסירים אותה. זה בניגוד לרפואה הקונבנציונאלית שמטפלת רק בסימפטום ולא בסיבה האמיתית למחלה.


לשיטתנו, הגוף מסוגל לרפא את עצמו ברוב המקרים, ללא עזרים חיצוניים. לגוף יש תכונה של ריפוי עצמי מיום היוולדו, זה מבוסס על עובדה ביולוגית, רוב תאי הגוף מתחדשים כל הזמן. לדוגמא, כשלאדם יש למשל פצע או שריטה, אין רופא או אחות בעולם שיודעים לרפא את השריטה. האחות תשים משחה, פלסטר. אבל את הריפוי עצמו, את איחוי וחידוש הרקמות, את זה רק הגוף יודע לעשות. הגוף יודע לרפא לבד כאבים, דלקות, מחלות.

שאלה: מתי הגוף לא יכול לרפא את עצמו?
לפעמים המחלה היא מאוד קשה ואין כבר לגוף את הכוח, את היכולת, להחזיר את הריפוי לאדם, במקרה כזה לא יהיה ריפוי.
שאלה: איך מתחילים?
קודם כל מבינים שהאחריות לבריאות שלנו היא בידיים שלנו, השיטה לא דוגלת בתוספי תזונה או משקאות מיוחדים או שיקויי פלא. הבריאות לא אמורה לעלות לנו כסף, היא בחינם, בדיוק כמו האוויר שאנחנו נושמים, היא טבעית, היא נמצאת בטבע.
שאלה: איך האחריות לבריאות עוברת לאדם עצמו?

האדם מגיע למטפל בשיטה. המטפל לא מרפא, אלא הוא נותן לאדם הדרכה איך להשתמש בכוחות הריפוי הטבעיים מהטבע, במידה ובמינון הנכונים, על מנת שהגוף ירפא את עצמו. כוחות הריפוי הטבעיים הם פשוטים ונוגעים בכל רובדי החיים, לכן מדובר באורח חיים… חוזרים לטבע… לתזונה בריאה מהצומח מותאמת למצב הפיזי והנפשי של האדם, שמש במידה, פעילות פיזית מותאמת, נשימה נכונה, שינה מספקת בלילה, אוויר נקי, חיי חברה ועוד. מדובר בכוחות ריפוי טבעיים וזה הריפוי האמיתי שהגוף שלנו מכיר.


בקיצור, השיטה על רגל אחת – מצד אחד ממעיטים בהכנסה של רעלים לתוך הגוף ומצד שני נותנים לגוף את התנאים המתאימים על מנת שהוא ירפא את עצמו.

שאלה: מה עם גנטיקה?
כמובן שיש גנטיקה, כל אדם מקבל מההורים שלו חולשה מסוימת בגוף, אחד בלב, אחד בלבלב וכו'. כשהרבה רעלים מצטברים בתוך הגוף ואין כבר לגוף את היכולת לפלוט אותם כמו שצריך – הגוף פולט רעלים מהעור, מהצואה, מהשתן. אז הרעלים האלה זורמים למקום החלש על פי הגנטיקה – למערכת העיכול, לריאות וכו' והם אלה שיוצרים את המחלות שאנחנו מכירים. אדם שהולך בדרך של הוריו… יש סיכוי שהגנטיקה תחול עליו. אדם שהולך בדרך של הבריאות הטבעית, חי באורח חיים בריא, יש סיכוי גדול שהגנטיקה לא תחול עליו.
שאלה: האם יש בסיס מחקרי לשיטה?
מדובר בכוחות ריפוי טבעיים שכמובן יש להם בסיס מחקרי, יש מחקרים רבים על יתרונות הפירות והירקות וכל מה שהוא מהצומח, על הפעילות הגופנית שמונעת ב 50% מחלות כרוניות – לדוגמא, חולה סוכרת שעושה הליכה מהירה במשך חצי שעה בלבד, רמות הסוכר בדם שלו יורדות. ישנם מחקרים רבים על יתרונות הנשימה הנכונה, על יעילות השינה בריפוי מחלות, על יתרונות השמש כשהיא במידה – היא מחזקת את המערכת החיסונית ואת העצמות. הכל מבוסס מחקרית.
לשיחה בוואטסאפ
איך אוכל לעזור?
יש שאלות על הסדנה? אשמח לענות!
- מליה